↑ Powrót do Webinary

Co to jest webinar?

Co to jest webinar?

Webinar to nowoczesny format szkoleniowy (rodzaj e-learningu) wykorzystujący transmisję audio-wideo w czasie rzeczywistym. Technologia typu „Streaming” umożliwia przesyłanie takich danych jak fonia, wizja i tekst „na żywo” dzięki czemu uczestnik otrzymuje pełnowartościowe szkolenie:

  • fonia / głos – słyszysz lektora prowadzącego szkolenie „na żywo”
  • wizja /wideo – widzisz lektora prowadzącego szkolenie „na żywo”
  • pokaz slajdów i prezentacji – całą prezentację widzisz u siebie na ekranie.

 

Nazewnictwo:

Możesz także spotkać inne nazwy webinarów takie jak: webcast, szkolenie online, seminarium internetowe, transmisja online, spotkanie online czy konferencja internetowa

 

Jak przebiega webinar?

Szkolenie przebiega prawie tak samo jak szkolenie stacjonarne. Lektor prowadzi szkolenie „na żywo” przekazując uczestnikom wybrane zagadnienia na prezentacji i omawiając wszystkie kwestie merytoryczne. W czasie szkolenia prowadzący angażuje uczestników webinaru zadając pytania na które można odpowiadać na czacie albo robiąc ankiety online, których wyniki od razu pojawiają się na ekranie. Dzięki tym zabiegom spotkanie staje się w pełni interaktywne. Po każdym szkoleniu następuje sesja pytań i odpowiedzi, podczas której można wyjaśnić wszystkie wątpliwości związane z omawianym tematem.

 

Jak wygląda pokój konferencyjny w szkoleniu online?

Wirtualny pokój konferencyjny składa się z kilku elementów. Najważniejsza jest prezentacja, która jest wyświetlana w największym oknie. Po lewej stronie pojawia się zdjęcie lub transmisja z kamery prowadzącego, poniżej znajduje się lista uczestników spotkania, a na samym dole pojawia się dostępny dla wszystkich czat.

Jak wygląda webinar?

 

Jak zapisać się na webinar?

Na webinar/szkolenie online zapisujesz się tak jak na inne szkolenia – wypełniasz formularz rejestracyjny na stronie. Następnie otrzymujesz mail z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia i informacje na temat płatności. Po zaksięgowaniu wpłaty otrzymujesz specjalny link i hasło potrzebne do zalogowania się do pokoju konferencyjnego. W wyznaczonym czasie uczestnicy logują się do podanej strony internetowej i biorą udział w szkoleniu.

 

Zobacz także zalety webianarów oraz ofertę Webinarów Internet Planet